Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti hususunda, konusunda uzman ve profesyonel bir su tesisatı servisi aracılığı ile su kaçağı sorununu çözmeye çalışan ev ve iş yeri sahipleri en doğrusunu yapmaktadırlar. Su kaçağı sorunu maalesef neredeyse her insanın yaşadığı bir durum haline gelmiş durumda. Su kaçağı tespiti son teknoloji ve sürekli geliştirilen cihazlar ile yapılmaktadır. Cihazlı su kaçağı tespitinin amacı en az hasarla su kaçağını bulmaktır. Hassas su kaçağı tespit cihazlarımız sayesinde su kaçağı tespiti konusunda siz değerli halkımızın su kaçağı sorunlarına artık son veriyoruz. Su kaçağı tespiti işleminde öncelikle su kaçağının hangi tesisat güzergahında olduğunun tespit edilmesi gerekir. Yapılacak işlemler kısaca aşağıdaki gibidir;  

Su Kaçağı Tespiti Detaylar

  • Dairenize geldiğimizde öncelikle su saatinin vanalarını kapatırız.
  • Bu işlemin ardından dairenizin mutfak bölümünün tezgah alt kısmında bulunan batarya muslukları varsa çamaşır makinesi musluğu ve diğer ıslak zeminlerde bulunan ara muslukları kapatılır.
  • Ardından kombinizden sıcak ve soğuk su hat vanaları kapatılır.
  • Banyo bataryasını sökülerek test pompamızı sıcak ya da soğuk su hatlarından birine bağlarız. Sırayla yapılan bu işlem esnasında hangi hatta su kaçağı var ise pompada bulunan manometre göstergesinde düşüş görülür ve su kaçağının hangi hatta olduğu tespit edilir.