Acil Sorunlar için 7/24 İletişim

Pimaş boruları pis su atıklarını ana gidere ileten gider borularıdır. Bu borularda zaman zaman kullanıma bağlı olarak ya da pimaş borularının zamanla deforme olması sebebiyle tıkanıklıklar meydana gelir. Bu nedenlere bağlı olarak lavabo tıkanıklığı, giderlerden atık suyun geri gelmesi, lavabodan kötü koku gelmesi gibi problemlerle karşılaşılabilir.

Pimaş boruları eski binalarda, çok daireli binalarda, restoran, kafe, alışveriş merkezi gibi yerlerde sık sık tıkanabilir. Küçük ve çözümü basit olan sorunken, başınızı ağrıtabilecek sorunlar yaratabilir. Örneğin; pimaş borusu tıkandı ve önemsenmedi ya da bakımı, tamiri ertelendi. Kısa süre sonra su sızıntıları olmaya başlayabilir. Su sızıntısı alt kat komşunuzun banyosunda tavandan su damlaması olarak size maliyeti daha yüksek sorunlar çıkarabilir. Bu oluşabilecek sorunlardan sadece bir örnek. Bunun gibi daha birçok sorunla uğraşmanız gerekebilir.       

Pimaş tıkanması ya da giderlerde tıkanma olması durumunda sorunu görmezden gelmeyin! Çok basit ve ucuza çözebileceğiniz tesisat sorunlarını daha fazla büyümeden firmamıza ulaşarak kolayca çözebilirsiniz. Tıkalı pimaş açma konusunda teknolojik ekipmanlarımızla hizmet vermeye her zaman hazırız.

  • Tuvalet içerisine atılan peçeteler, kadın pedleri, bezler, sert cisimler, plastik cisimler, süngerler, kağıt atıklar pimaşlarda tıkanmaya neden olur.
  • Mutfakta bulunan evye içerisine atık yağların dökülmesi, yemek artıkları, çay posaları, sebze ve meyvelerin parçaları pimaşlarda tıkanmaya neden olur.
  • Pimaş borularında zamanla kireçlenme olması
  • Pimaş boruları döşenirken eğimsiz yapılması
  • Gider borularının içerisine alçı, moloz gibi maddeler düşürülmesi
  • Banyo küveti içerisindeki saçların ve kılların pimaş borularına gitmesi gibi sebeplerden dolayı gider tıkanıklığı sorunu yaşanabilir.
  • Tüm bu sebepler pimaş boru açma için harekete geçmemiz gerektiğini gösterir.
Hızlı İletişim